Školení a kurzy jeřábníků a vazačů

Zajišťujeme základní a opakované školení, základní a rozšiřovací kurzy jeřábníků. Absolvent kurzu po jeho skončení a složení odborné zkoušky získá jeřábnický průkaz pro obsluhy strojů, které vykonávají jeřábnické anebo jimi podobné práce.

Tyto stroje patří mezi tzv. vyhrazená zdvihací zařízení, u kterých hrozí při jejich používání větší riziko poškození zdraví osob nebo majetku, a proto její obsluha musí být pravidelně proškolována a přezkušována odborně způsobilou osobou. Ta stejná pravidla platí i pro obsluhy, které budou vázat břemena k těmto strojům. Těm se říká vazači a musí rovněž absolvovat výcvik pro tuto činnost. Po skončení výcviku získávají vazačský průkaz.

Mám zájem o školení

Systém bezpečné práce (SBP)

Zajišťujeme také služby v oblasti zpracovávání systémů bezpečné práce (SBP) v jeřábové dopravě.

Přijedeme za Vámi do firmy a na základě souhlasu vedoucího provozu Vám vypracujeme předpis SBP přímo na konkrétních pracovištích, u konkrétních jeřábů a konkrétních břemen.

Vzhledem k tomu, že se zabýváme i službami v oblasti BOZP (OZO),  úzce spolupracujeme s inspektorátem bezpečnosti práce a jsme členy Asociace zdvihacích zařízení (AZZ ČR), zpracováváme systém bezpečné práce opravdu kvalitně, srozumitelně, přehledně, stručně a přímo na míru. Námi zpracovaný SBP je v provozu přímo použitelný a všechny kompetentní osoby v jeřábové dopravě podniku se podle něj běžně řídí.

V případě vašeho zájmu o zpracovaní funkčního SBP pro vaši společnost nás neváhejte kontaktovat a mi přijedeme za vámi a předvedeme vám již námi v minulosti vypracovaný SBP u podobné společnosti jako ta vaše.

Mezi naše významné zákazníky patří také firma UNIMAN , která vyrábí vázací, zdvihací a uchopovací prostředky. Díky tomu Vám dokážeme přesně navrhnout a dodat konkrétní přípravky a příslušenství, které budou ve Vaší společnosti zajišťovat funkční a hlavně bezpečné zdvihání a přepravu Vašich břemen. V tomto směru spolupracujeme také s firmou PEWAG.

Výcvik jeřábníků a vazačů

Výcvik je veden v souladu s normou ČSN ISO 9926-1, ČSN ISO 12480-1 a NV 193/2022 které stanovují nutnost zpracovat pro řízení provozu jeřábů Systém bezpečné práce.

Rozdělení skupin jeřábů

TŘÍDA DRUH JEŘÁBU
O Zdvihadla, jeřáby s ručním pohonem nebo jeřáby s nejméně jedním ručním pohonem, mostové, portálové, konzolové a sloupové jeřáby s kočkou nebo kladkostrojem, ovládané ze země
S Technologické manipulátory, jeřábové příslušenství stavebních strojů, vysokozdvižných vozíků, apod.
B Věžové, sloupové, derikové a portálové jeřáby s výložníkem
D Mobilní jeřáby
E Plovoucí jeřáby
A Mostové, portálové a konzolové jeřáby s kočkou nebo kladkostrojem, ovládané z koše nebo kabiny
AS Mostové jeřáby speciálního použití, jako např. formovací, sázecí, licí, stripovací a klešťové
C Kolejové a železniční výložníkové jeřáby
N Nakládací jeřáby
F Lanové jeřáby

Cena školení jeřábníků a vazačů

Cenu školení a kurzů pro jeřábníky a vazače Vám obratem sdělíme po zaslání Vašich preferencí a požadavků. Zakládáme si na kvalitní a pečlivé výuce, kterou provádíme u nás ve školícím středisku v Bystřici nad Pernštejnem nebo přímo u zákazníka.

1. Vyplňte a zašlete nám poptávkový formulář
  2. Obratem se s Vámi spojíme a nabídneme Vám cenu školení dle Vašich individuálních požadavků

Chcete znát cenu školení ihned a nechce se Vám vyplňovat poptávkový formulář?
Neváhejte a zavolejte nám na telefon 605 952 945.

Aktuálně vypsané termíny kurzů a školení

SKUPINADRUH ŠKOLENÍ NEBO KURZUDATUM ŠKOLENÍ NEBO KURZUMÍSTO KONÁNÍPOZNÁMKA
    STROJNÍCIzákladní kurz
    21.10.-25.10.2024učebna + praktická ukázka
    JEŘÁBNÍCI a VAZAČIzákladní kurz
    2024učebna nebo u zákazníka
    MOTOROVÉ VOZÍKYzákladní kurz
    MOTOROVÉ PILY A KŘOVINOŘEZY

základní kurz
    23.9. - 24.9.2024
    9.12. - 10.12.2024
    1. den učebna
    2. den praxe v lese
    akreditace lze na obsluhu motorové pily
    DŘEVORUBCI - TĚŽBAzákladní kurz
    23.9. - 27.9.2024
    9.12. - 13.12.2024
    1. den učebna
    2-5. den praxe v lese
    ZAHRADNÍ, LESNÍ A KOMUNÁLNÍ TECHNIKAzákladní kurz
    PLOŠINYzákladní kurz
    BEZPEČNOST PRÁCE - BOZPzákladní školení
    dle dohodyučebna nebo u zákazníka
    POŽÁRNÍ OCHRANA - POzákladní školení
    dle dohodyučebna nebo u zákazníka
    REVIZE JEŘÁBŮdle dohody provádí se přímo u zákazníka
    ŠKOLENÍ PRÁCE VE VÝŠKÁCHzákladní i opakovaná školenídle dohodyučebna nebo u zákazníka
    ŠKOLENÍ ŘIDIČŮ REFERENTSKÝCH VOZIDELzákladní i opakovanédle dohodyučebna nebo online dle domluvy
    ŠKOLENÍ SVÁŘEČŮzákladní kurz
    přezkoušení
    po domluvěučebna
    REVIZE ELEKTROdle dohody

Pavero logo

Jsme akreditované školící středisko s mnohaletými odbornými a praktickými zkušenostmi, které všem našim uchazečům poctivě předáváme. Školíme nejen v okolí Bystřice nad Pernštejnem, ale i ve firmách po celé České republice.

Obchod se zahradní, lesní technikou a servisem, který k nám patřil má jiného majitele a nový název. Více informací na stránkách selaz.cz

Zavolejte nám

skoleni@pavero.cz

Odkud jsme

Bystřice nad Pernštejnem

Možnost ubytování na Střední zemědělské škole.