Nově nabízíme firmám možnost provádět opakovaná školení a školení BOZP online. Kontaktujte nás!

Školení a kurzy jeřábníků a vazačů

Zajišťujeme základní a opakované školení, základní a rozšiřovací kurzy jeřábníků. Absolvent kurzu po jeho skončení a složení odborné zkoušky získá jeřábnický průkaz pro obsluhy strojů, které vykonávají jeřábnické anebo jimi podobné práce. Tyto stroje patří mezi tzv. vyhrazená zdvihací zařízení, u kterých hrozí při jejich používání větší riziko poškození zdraví osob nebo majetku a proto její obsluha musí být pravidelně proškolována a přezkušována odborně způsobilou osobou. Ta stejná pravidla platí i pro obsluhy, které budou vázat břemena k těmto strojům. Těm se říká VAZAČI a musí rovněž absolvovat výcvik pro tuto činnost. Po skončení výcviku získávají vazačský průkaz.

Mám zájem o školení

Výcvik jeřábníků a vazačů

V roce 1999 přestal existovat jednotný systém výcviku jeřábníků a vazačů podle normy ČSN 27 0143. Uvedená norma byla zrušena a nahrazena normou ČSN ISO 12480-1 Jeřáby – Bezpečné používání. Tato norma k problematice školení jeřábníků odkazuje na normu ČSN ISO 9926-1 – Výcvik jeřábníků. Požadavky na školení jeřábníků uvedené v ČSN ISO 9926-1 jsou však velice obecné a tato norma již nerozlišuje rozdělení jeřábů do tříd a podtříd z hlediska kvalifikace obsluhy. Tuto problematiku je nutno řešit v souladu s normou ČSN ISO 12480-1, která stanovuje nutnost zpracovat pro řízení provozu jeřábů Systém bezpečné práce.

Rozdělení skupin jeřábů

TŘÍDA DRUH JEŘÁBU
O Zdvihadla, jeřáby s ručním pohonem nebo jeřáby s nejméně jedním ručním pohonem, mostové, portálové, konzolové a sloupové jeřáby s kočkou nebo kladkostrojem, ovládané ze země
S Technologické manipulátory, jeřábové příslušenství stavebních strojů, vysokozdvižných vozíků, apod.
B Věžové, sloupové, derikové a portálové jeřáby s výložníkem
D Mobilní jeřáby
E Plovoucí jeřáby
A Mostové, portálové a konzolové jeřáby s kočkou nebo kladkostrojem, ovládané z koše nebo kabiny
AS Mostové jeřáby speciálního použití, jako např. formovací, sázecí, licí, stripovací a klešťové
C Kolejové a železniční výložníkové jeřáby
N Nakládací jeřáby
F Lanové jeřáby

Cena školení jeřábníků a vazačů

Cenu školení a kurzů pro jeřábníky a vazače Vám obratem sdělíme po zaslání Vašich preferencí a požadavků. Zakládáme si na kvalitní a pečlivé výuce, kterou provádíme u nás ve školícím středisku v Bystřici nad Pernštejnem nebo přímo u zákazníka.

  1. Vyplňte a zašlete nám poptávkový formulář
  2. Obratem se s Vámi spojíme a nabídneme Vám cenu školení dle Vašich individuálních požadavků

Chcete znát cenu školení ihned a nechce se Vám vyplňovat poptávkový formulář?
Neváhejte a zavolejte nám na telefon 605 952 945.

Pavero logo

Jsme akreditované školící středisko s mnohaletými odbornými a praktickými zkušenostmi, které všem našim uchazečům poctivě předáváme.

Působíme také jako autorizovaný prodej a servis v oblasti lesní, zahradní a komunální techniky. Více informací na stránkách www.pavero.cz

Zavolejte nám

605 952 945

Napište nám

skoleni@pavero.cz